logo
Populate the side area with widgets, images, navigation links and whatever else comes to your mind.
18 Northumberland Avenue, London, UK
(+44) 871.075.0336
ouroffice@vangard.com
Follow us

Corporent Başarı Öyküsü

Corporent Hakkında

Corporent, bireysel ve kurumsal müşterilerin tüm araç kiralama ihtiyaçlarını aynı çatı altında karşılamayı amaçlamaktadır.

Lokasyon : Beykoz, İstanbul
www.corporent.com

Hedef

Online rezervasyon ve aylık kiralama satışlarını artırmak

Sonuç

Online rezervasyon %21, aylık kiralama satışları %920 arttı.

Corporent’in Google Adwords reklamlarını yönetmeye başlamadan önce, site genelinde bulunan kodlar sadeleştirilip, gerekli araçların kurulumu yapıldı ve hepsinin Google Tag Manager üzerinden dağıtımı sağlandı. Böylelikle dijital pazarlama ekibimiz ve müşteri tarafında bulunan IT departmanı arasındaki aksiyon akışı da hızlanmış oldu.

Corporent tarafından gelen hedef dağılımları göz önünde bulundurularak, Google Adwords kampanya kurgusu gerçekleştirildi. Özel bir script ile zaman bazlı teklifleme modeli kullanılarak dönüşüm oranları %34 artırıldı. Negatif anahtar kelime ve yerleşim listeleri geliştirilerek hesap genelindeki sızıntılar sonlandırıldı. Böylece Corporent’in bütçesi sabit tutularak öncelikli hedeflerinde %920 oranında bir artış sağlandı.

Ziyaretçilerin davranışları, sıcaklık ve scroll haritaları detaylı olarak incelendikten sonra farklı söylemler ve tasarımlar birbirinden farklı hipotezlere dönüştürülerek, Google Optimize ile test edildi. Testler loop edilerek dönüşüm optimizasyon çalışmalarına an itibariyle de devam edilmektedir.

Türkiye’de ilk ve tek olarak kullanılan Click Out teknolojisi ile ziyaretçiler bulundukları sekmeyi kapatmaya yönelik mouse hareketini gerçekleştirdiklerinde, farklı bir teklif sunan pop-up gösterimi sağlandı. Böylece siteyi terk etmeye yönelen ziyaretçiler arasından lead dönüşümü elde edildi.

Site üzerinden gelen tüm leadler, e-posta pazarlama otomasyonuna dahil edildi. Böylece dönemsel kampanya ve duyurulardan haberdar olmak isteyen izinli ve aktif kullanılan bir pazarlama listesi oluşturuldu.

Google Reklamlarınızı İşinde Uzman Ellere Teslim Edin

Click 10 yılı aşkın tecrübesi ve bilgi birikimiyle markanızın bilinirliğini ve satışlarını en üst seviyeye çıkarmak için çalışır. Uzman ve sertifikalı ekibi reklam stratejinizi en isabetli hedeflemeler ile oluşturup sürekli optimizasyonu üzerinde çalışır.